2022 - Osowiec Śląski

UBEZPIECZENIA
OSOWIEC - TRZĘSINA
Przejdź do treści

2022

Aktualnosci
WIECZÓR UWIELBIENIA
20 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika gościliśmy wspólnotę DAWID, która pod przewodnictwem ks. Mariusza Buczmy poprowadziła wieczór uwielbienia. W nabożeństwie uczestniczo ok 250 wiernych z naszej parafi jak również parafi ościennych. Po błogosławieństwie końcowym i podziękowanich nasze prafianki przygotowały poczęstunek w salce.
zdjęcia A. Gallus
19.11 ANDRZEJKI
W dniu 19 listopada w sali OSP w Osowcu Sołtys wraz z Radą Sołecką zorganizował Andrzejki dla mieszkańców Osowca i Trzęsiny. Szkoda tylko, że tak mało mieszkańców skorzystało z okazji. Bawiono sie od godz. 19.00 do 24.00. W trakcie odbyło się lanie wosku przez klucz i wspólna interpretacja powstałych figur woskowych. Były też inne zabawy z wróżbami. Dla wszystkich był darmowy bufet z ciastkami, napojami, kawą i herbatą oraz gulasz Sołtysa z kociołka.
DZIEŃ SENIORA
Czas pandemii i związane z nim ograniczenia zatrzymały wiele inicjatyw organizowanych cyklicznie przez sołectwo Osowiec-Trzęsina. Tym bardziej po tym trudnym dla wszystkich okresie zorganizowane tradycyjne spotkanie z Seniorami cieszyło się wielkim zainteresowaniem. W sobotę, 15 października, w jesiennie udekorowanej sali OSP w Osowcu zgromadzili się seniorzy z Osowca  i Trzęsiny, których serdecznie przywitał Sołtys z całą Radą Sołecką. Przy słodkim stole uczestnicy mogli powspominać i obejrzeć w prezentacji multimedialnej minione wydarzenia i osoby, które dawniej również uczestniczyły w różnych wiejskich spotkaniach, a dziś już nie ma ich wśród nas. Uroczystość uświetnili Ojciec misjonarz wraz z księdzem Proboszczem, który skierował do uczestników pouczające słowa. Miłe spotkanie zakończyło się wspólną kolacją.
A. Budnik, T. Gallus
BOŻE CIAŁO
W tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulicami Węgier wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, podążała procesja teoforyczna w czasie której, licznie zgromadzeni parafianie składali publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa Eucharystycznego.
KONCERT ORGANOWO-CHÓRALNY
W niedzielę 12 czerwca w naszym kościele parafialnym odbył się koncert organowo-chóralny Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Chór mieszany, studenci kierunku Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych i chór żeński Opolienses Puellae Cantantes pod kierunkiem Eweliny Szendzielorz oraz klasa organowa mgr Julianny Trinczek.
Koncert rozpoczął się utworami:
O Przenajświętsza Trójco (św. Katarzyna ze Sieny, P. Lanzoni)
Misericordias Domini (H. Botor) chór
Blok organowy
Mateusz Janik - D.Buxtehude; Toccata F-dur BuxWV 157
Paulina Posor - C. Franck:Vieux Noell d-mol Andantino
Anna Buchta - G. Czurlok: Dałes nam przykład, o Jezu
Paulina Posor - J. Gembalski: Preludium chorałowe nt. Jezu Chryste, Panie Miły
Mateusz Janik – Th. Dubois Th.: Grand Choeur 12 Pieces por Orgue
Muzyka chóralna
Nieskończona, Najśliczniejsza (opr. S. Głowacki)
Oto są Baranki młode (J. Gałuszka)
Jezu, ufam Tobie (P. Pałka)
Muzyka organowa
Magdalena Małyjurek – C. Franck: Preludium h-moll op. 18
Karolina Olejnik – W.Rudnick: Allain Gottin der Hoeh’ sei Ehr
                                 F. Peeters: Cortege
Magdalena Małyjurek – Th, Dubois: Fanfare B-dur
Na zakończenie po błogosławieństwie sakramentalnym i podziękowaniach od ks. proboszcza oraz aplauzie na stojąco w podziękowaniu za wspaniały występ, chór wykonał:
Akt uwielbienia (ks. G. Poźniak)
Modlitwa o Pokój (N. Blacha)
Finałowy utwór na organach wykonała mgr. Julianna Trinczek.
PIERWSZA KOMUNIA ŚW.
W niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii 26 dzieci 10 dziewcząt i 16 chłopców przystąpiło do Pierwszej Komunii Św.
BIERZMOWANIE
W dniu 16 maja w naszej parafii z rąk ks. biskupa Rudolfa Pierskały sakrament bierzmowania przyjęła młodzież z pięciu parafii naszego dekanatu. w sumie 132 osoby.
Parafia Tuły 6 osób
Parafia Bierdzany 11 osób
Parafia Ligota Turawska 33 osoby
Parafia Jełowa 29 osób
Parafia Osowiec-Węgry 53 osoby
zdjęcia A. Powrosnik, A. Gallus
Wróć do spisu treści