Księża - Osowiec Śląski

Idź do spisu treści

Menu główne:

Księża

Parafia

PROBOSZCZOWIE
od powstania kurateli w 1923 r.
a później erygowania prafii jako samodzielnej w dniu 11 marca 1925 r.


od 4.11.1923 ks. Józef Godziek - przeniesiony dekretem do Karbia (Bytom)

od 1934 ks. Franciszek Cyris - skazany na opuszczenie prafii do miejscowości Kunzendorf koło Oleśnicy

od 16.10.1939 ks. Paweł Kulig - wyjechal do Niemiec

od 18.02.1963 ks. Wiktor Bernaisch - zmarł 16 listopada 1986 r. pochowany przy kościele.

od 27.08.1986 ks. Franciszek Lerch - odszedł na emeryturę w dniu 24.08.2011

od 25.08.2011 ks. Tadeusz Muc



WIKARZY


- ks. Franciszek Brzenska od września 1976 roku do 09 września 1977 roku, przeniesiony do Opola.

- ks. Edward Cichoń od 10 września 1977 do 30 stycznia 1978 roku, przeniesiony do Koźla.

- ks. Franciszek Grabelus od 31 stycznia 1978 do 13 sierpnia 1979 roku, przeniesiony do Bytomia.

- ks. Konrad Barysz od 14 sierpnia do 16 września 1979 roku wyjechał nielegalnie do Niemiec.

- ks. Jan Buhl od 17 września 1979 do 23 maja 1980 roku, rozpoczął studia na KUL.

- ks. Robert Wiktor 24 maja 1980 do 16 czerwca 1982 roku, przeniesiony do Gliwic.

- ks. Rajmund Kała 17 czerwca 1982 do czerwca 1986 roku, przeniesiony do parafii Tuły.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego