Ogłoszenia parafialne - Osowiec Śląski

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

Parafia
 
 
 

Nauki przedmałżeńskie w parafii Jełowa
link do strony

 
 
KANCELARIA PARAFIALNA
czynna 
w poniedziałki i w piątki po mszach św. 
w czwartki od 9.00 do 10.00.
w czasie wakacji po mszach św.
 
 
 
 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019
7.00Za + matkę Lucję Meier w 10-tą rocz. śmierci, ojca Gerharda ciotkę Martę Wiench i ++ dziadków Wiench i Meier o radość nieba.
8.30Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ryszarda Żurek z ok. urodzin, za dzieci z rodzinami oraz za ++ rodziców Józefa i Stefanię Marten i + matkę Marię Żurek.
10.30Za ++ rodziców Edmunda i Cecylię Fronia, matkę Annę Bartek, dziadków Hermansa, Fronia i Bartek oraz do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Józefa Bartek i w rodzinie Pusch.
Chrzest: Urszula Teresa Wiench.
15.00Nabożeństwo Różańcowe.
 
 
PONIEDZIAŁEK 14.10.2019 r.
17.30Nabożeństwo Rożańcowe
18.00Do M.B. Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla członków Róży Różańcowej Doroty Łatacz, za ++ członków tej Róży i za dusze w czyśćcu cierpiące.
 
 
WTOREK 15.10.2019 Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra K.
15.30Nabożeństwo Różańcowe.
18.30Za ++ rodziców Jerzego, Gertrudę, Jana i Anastazję Konieczko
KOLANOWICE
17.30
Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Linkert i w rodzinach dzieci.
 
 
ŚRODA 16.10.2019 Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska
17.30Nabożeństwo Różańcowe.
18.00Za + Ryszarda Morawiec w 30-ty dzień po śmierci.
 
 
CZWARTEK 17.10.2019 Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika
17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Marii i Henryka Matysek w rodzinach dzieci oraz za ++ rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron
 
 
PIĄTEK 18.10.2019 Święto św. Łukasza Ewangelisty
17.30Nabożeństwo Różańcowe.
18.00Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla Pauliny Kupka z ok. 18-tej rocznicy urodzin.
 
 
SOBOTA 19.10.2019
11.30 Modlitwa Różańcowa. (Bez wystawienia Najświętszego Sakramentu).
12.00 Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Waltera Ledwoń z ok. 80-tej rocz. urodzin oraz dla całej rodziny.
KOLANOWICE
14.00
Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anny i Konrada Krok z ok.50-tej rocznicy ślubu, w int. dzieci i wnuków oraz za ++ rodziców.
Chrzest: Antoni Szymon Wojtas.
16.00
Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Waldemara Brisch z ok. 50-tej rocz. urodzin
17.30 Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Gabrieli i Czesława Lasek oraz za + ojca Helmuta Morawiec i za ++ dziadków.
 
 
Niech Pan obdarzy Was Pokojem!
Słowami św. Franciszka z Asyżu życzymy Wam Pokoju…

DRODZY BRACIA I SIOSTRY

W dniach 20-27 października 2019 roku w Waszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczną się Misje Święte - czas szczególnej łaski Bożej, przygotowujące do uroczystości 80 – lecia poświęcenia Waszego kościoła. Ksiądz Proboszcz zaprosił nas, byśmy towarzyszyli Wam w tym czasie łaski pełniąc rolę Misjonarzy, który przemawiają w Imię Boga.
Misje Parafialne są głębszym spojrzeniem na życie parafii, rodzin i swoje osobiste. Są czasem spotkania z Chrystusem, który zna nasze radości i smutki, blaski i cienie, słabości i zagrożenia. On nas zna i kocha. On stał się Człowiekiem po to, aby nasza radość była pełna, abyśmy wygrali życie już tu na ziemi, abyśmy z Jego pomocą już teraz budowali w sobie i wokół siebie Królestwo Boże : miłości i prawdy, dobra i pokoju.
Misje Święte są momentem, w którym Chrystus pozwala wejść człowiekowi w krąg świata samego Boga. Jest to okazja, która może się już więcej nie powtórzyć. To spotkanie z Tym, który jest jedynym Mistrzem i Nauczycielem życia, który wszystkim czyni dobrze i który wszystkich wyzwala: nie tylko z grzechów i słabości, ale także z ciężaru przeszłości, z lęków i niepewności, z fałszywych przekonań i groźnych iluzji.
W naszych spotkaniach obok Pana naszego Jezusa Chrystusa będzie obecna także i Jego i nasza Matka – Maryja. Ona zna każdy nasz stan: była i przeżywała młodzieńcze lata, przeżywała swe własne macierzyństwo, była wdową, wcześniej utraciła także swoich rodziców i na koniec - patrząc po ludzku – pochowała także swego Jedynego Syna. Niech Jej wiara, nadzieja i miłość towarzyszą nam w tym świętym czasie. Niech Jej Osoba prowadzi nas w objęcia Jej Syna, Jezusa Chrystusa.
Wyrażamy radość, że będziemy mogli z Wami przeżywać ten czas szczególnej łaski Bożej, dzielić się z Wami Słowem Bożym i trwać na modlitwie…… Radość nasza jest tym większa, że dziesięć lat temu także wraz z Wami przeżywaliśmy Misje Święte.
Przybędziemy do Was w podwójnej roli – jako Misjonarze prowadzący Misje Święte…ale także jako Misjonarze Miłosierdzia, wysłani przed trzema laty przez Papieża Franciszka, by głosić i czynić Boże Miłosierdzie… Ojciec Święty złożył w nasze dłonie szczególny dar – odpuszczania wszystkich grzechów i czynienia miłosierdzia… Tymi darami pragniemy dzielić się z Wami podczas tych Świętych Dni…
Zapraszamy całym sercem… Niech ten czas będzie dla nas święty i błogosławiony… Odłóżmy w tym tygodniu wszystko, co mogłoby przeszkadzać nam w przeżywaniu tych Misji Świętych… Niech będą one czasem zatrzymania się przed Bogiem, refleksji nad własnym życiem, a także czasem podejmowania ważnych decyzji. Ogarniamy swą modlitwą i jej się polecamy…

Z franciszkańskim pozdrowieniem
„Pokój i Dobro”

O. Jozafat Roman Gohly OFM
O. Cherubin Krystian Żyłka OFM
Misjonarze Miłosierdzia

 
 
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019 Rozpoczęcie Misji Świętych
7.001) Za + męża Franciszka, syna Henryka, rodziców i rodzeństwo.
2) Za + męża Józefa, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron.
8.30Za ++ męża i ojca Piotra Palt w 4-tą rocz. śmierci i ++ z pokrewieństwa.
10.30
1) Za ++ rodziców Agnieszkę i Gerarda Lotko, ++ z rodzin Lotko Madera i Szymon oraz do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Kotula.
2) Za + męża i ojca Arkadiusza Morawskiego w 3-cią rocz. śmierci.
3) Do Anioła Stróża o zdrowie i opiekę Bożą dla Jakuba Nikodem i całej rodziny.
Chrzest: Jakub Jan Nikodem.
15.00Nabożeństwo Różańcowe. Nauka stanowa dla małżeństw.
KOLANOWICE
9.00
Za Parafian.
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
 
1. Za tydzień w niedzielę rozpoczęcie Misji Świętych. Program został podany na osobnych kartkach i w Internecie.
2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3. W sobotę, 19.10, na Górze św. Anny, pielgrzymka członków Żywego Różańca.
 
 
PONIEDZIAŁEK 21.10.2019
9.00Za Parafian.
18.00Za ++ rodziców Piotra i Genowefę Fronia, Pawła i Marię Jonczyk, ++ z pokrewieństwa Fronia i Jonczyk oraz o błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Leona Fronia.
KOLANOWICE
18.00
Za ++ Parafian.
 
 
WTOREK 22.10.2019 Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
9.00Do Bożej Op. M.B.N.P. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Waltraudy Lotko z ok. 77-mej rocz. urodzin oraz dla syna Edwarda z ok. 50-tej rocz. urodzin i za ++ rodziców Gertrudę i Pawła Miler, ojca Ryszarda Tarara, Jadwigę i Jana Lotko i szwagra Ryszarda.
18.00Za + Jadwigę Grochol od siostry Czesławy z rodziną.
KOLANOWICE
18.00
Za ++ rodziców Jana, Elżbietę i Ernestynę Moch, Józefa, Annę i Marię Kurpierz, Annę, Reinholda i Waldemara Margos i dziadków z obu stron.
 
 
ŚRODA 23.10.2019
9.00Za + Janinę Grochol od Janiny Chalcarz z rodziną.
18.00Za + Jadwigę Świerc z Róży Różańcowej Jadwigi Lotko oraz za żyjących i ++ z tej Róży.
KOLANOWICE
18.00
Za ++ rodziców Gintera i Zuzannę Knapf, ojca Mirosława Turskiego, dziadków Walentego i Małgorzatę Fierek, Alfreda i Marię Knapf, Jana i Marię Fierek, za ++ z tych rodzin i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i opiekę M.B. w rodzinie Knapf-Turski.
 
 
CZWARTEK 24.10.2019
9.00 Za + ojca Jerzego Muc, chrzestną Hildegardę Pośpiech i ++ z rodzin Muc, Pośpiech, Cwajkowski i Zarzeczny.
18.00 Za + męża i ojca Gerarda Knop, ++ rodziców Knop i Pech, Norberta Pasoń i ++ z pokrewieństwa oraz do Bożej Op. o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Knop i w rodzinach córek
KOLANOWICE
9.00
Za chorych, starszych i samotnych z udzielaniem sakramentu chorych.
18.00
Za dusze w czyśćcu cierpiące.
 
 
PIĄTEK 25.10.2019
9.00Za chorych, starszych i samotnych z udzielaniem sakramentu chorych.
18.00Za wstawiennictwem M.B. i św. Józefa o zdrowie, potrzebne łaski i dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za + męża i rodziców z obu stron.
KOLANOWICE 
18.00
Za + Janinę Grochol od Mari i Jana Rapacz.
 
 
SOBOTA 26.10.2019
9.00Za + Janinę Grochol od Siostrzeńca Sławomira.
13.00Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Klaudii i Bernarda Panicz z ok. 30-tej rocz. ślubu oraz za ++ rodziców Fikus i Panicz.
14.00Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anny Wienczek z ok. 80-tej rocz. urodzin, w int. córki z rodziną i za + męża Pawła i ++ rodziców.
18.00W intencji małżeństw i rodzin Parafii z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.
KOLANOWICE
16.00
Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Joachima Mateja z ok. 50-tej rocz. urodzin oraz dla żony i córki.
17.00Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Edeltraudy Powroźnik z ok. 80-tej rocz. urodzin, w rodzinach dzieci i wnuków oraz za + męża Edwarda.
18.00W intencji małżeństw i rodzin Parafii z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.
 
 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019 80-ta rocznica poświęcenia kościoła parafialnego
7.00Za + Janinę Grochol w 30-ty dzień po śmierci.
8.30Za ++ rodziców Grochol i Pluta, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron, ++ kapłanów i siostry zakonne oraz do Bożej Op. o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski w rodzinie.
10.301) Za + mamę Urszulę, siostrę Karinę oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie Rajmunda Wiench i o zdrowie dla rodziców.
2) Za + syna Ryszarda Wiench, ++ rodziców z obu stron, dwie siostry oraz do Bożej Op. o błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Wiench i w rodzinach córki i syna.
Zakończenie Misji Świętych.
15.00Koncert ELENI
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
 
MISJE ŚWIĘTE, 20-27.10.2019

NIEDZIELA – MSZE ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ - 7.00, 8.30, 10.30,
KOLANOWICE – 9.00
15.00 – Nabożeństwo różańcowe
Nauka stanowa dla małżonków
PONIEDZIAŁEK - WIARA
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Msza św. z nauką ogólną – Węgry i Kolanowice
Nauka dla kobiet
21.00 – Nabożeństwo Maryjne ze świecami

WTOREK – DZIEŃ POKUTNY
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
17.00 – Spotkanie dla dzieci
17.30 – Różaniec
18.00 – Msza św. z nauką ogólną – Węgry i Kolanowice
Nauka dla mężczyzn
21.00 – Nabożeństwo Maryjne ze świecami

ŚRODA – DZIEŃ PAMIĘCI O NASZYCH ZMARŁYCH
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Msza św. za ++ Parafian i procesja na cmentarz – Węgry i Kolanowice

CZWARTEK – DZIEŃ EUCHARYSTII
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
9.00 – Msza św. dla chorych, osób starszych i samotnych z Sakramentem Chorych –
Kolanowice
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Msza św. z nauką ogólną – Węgry i Kolanowice
Nauka dla młodzieży
21.00 – Nabożeństwo Maryjne ze świecami

PIĄTEK – DZIEŃ KRZYŻA
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. dla chorych, osób starszych i samotnych z Sakramentem Chorych
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Msza św. z nauką ogólną – Węgry i Kolanowice i Nabożeństwo
Przebłagalne
21.00 – Nabożeństwo Maryjne ze świecami

SOBOTA – MARYJA W NASZYM ŻYCIU – ŚWIĘTO MIŁOŚCI
8.30 – Różaniec
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
11.00 - Nabożeństwo dla matek w stanie błogosławionym i małych dzieci
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Msza św. w intencji małżeństw i rodzin Parafii z odnowieniem przysięgi
małżeńskiej – Węgry i Kolanowice

NIEDZIELA – ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH
80 – LECIE POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

Msze Św. z nauką zakończeniową- 7.00, 8.30, 10.30, /KOLANOWICE – 9.00/
NABOŻEŃSTWO KRZYŻA MISYJNEGO po Mszy Św. o 10.30

 
 
I MODLITWA MISYJNA

Boże, nasz Ojcze,
Ty obdarzasz nas prawdziwym życiem,
które napełnia nas radością.
Ty dajesz nam święty czas spotkania z Tobą
w czasie misji parafialnych.
Dlatego prosimy Cię:
Spraw, aby nasza wspólnota parafialna
umiała odnaleźć Ciebie i siebie w tych
świętych dniach MISJI.
Spraw, abyśmy pełni nadziei
odkrywali wciąż na nowo tajemnicę Eucharystii.
Spraw, abyśmy zostali odnowieni przez Sakrament Pokuty.
Spraw, abyśmy na nowo odnaleźli Ciebie w bliźnich i
w otaczającym nas świecie.
Spraw, abyśmy już teraz przygotowali się na ostateczne spotkanie z Tobą.
Wspomóż Twoimi łaskami Tych,
którzy przez misyjne dni będą nam głosić Ciebie.
Niech Maryja, Matka Twoja i nasza,
strzeże nas nieustannie i towarzyszy nam na naszych drogach.
Niech święci Patronowie wypraszają nam łaski u Ciebie.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Pod Twoją obronę...

 
 
II Modlitwa Misyjna

Boże, nasz Ojcze, który dałeś nam swego Syna, aby przez śmierć na krzyżu i Swe Zmartwychwstanie przyniósł nam nowe życie. 
Prosimy Cię, niech czas nadchodzących Misji Świętych stanie się czasem odnowy życia wiary i miłości w naszej Parafii.
Jezu, nasz Panie, który pukasz do drzwi każdego ludzkiego serca, zamieszkaj na nowo w sercach wszystkich Parafian.
Duchu Święty Boże, oświecaj swym światłem Ojca Misjonarza i nas samych,
 byśmy wsłuchani w Boże Słowo i oczyszczeni w Sakramencie Pokuty na nowo zobaczyli cel naszego życia, 
którym jesteś Ty sam – Bóg w Trójcy Jedyny.
Maryjo, Matko Jezusa i nasza, święci Franciszku i św. Janie Pawle II proście wraz z nami o owocne przeżycie Misji Świętych 
i otwarcie serc wszystkich Parafian na łaskę Chrystusa, który jest Miłością. 
Niech Jego Miłość nada nowy „smak życia” całej naszej Wspólnocie parafialnej. Amen.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego