PSP im. Jana Pawła II - Osowiec Śląski

UBEZPIECZENIA
OSOWIEC - TRZĘSINA
Przejdź do treści

PSP im. Jana Pawła II

5 czerwiec Dzień Matki w PSP Osowiec

Mama, mamusia, mateńka... - na ile sposobów można wymawiać to słowo? Ile kryje w sobie treści? Ile zawartej w nim miłości i poświęcenia? To słowo tak bliskie każdemu z nas. Ile wobec Niej mamy wdzięczności dowiedli uczniowie z klas O-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Osowcu. W dniu 05.06.2012 r. przygotowani przez swoje panie wychowawczynie zaprezentowali bogaty i różnorodny program artystyczny podczas akademii środowiskowej, która odbyła się w godzinach późno popołudniowych w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowcu. Oprócz słów wdzięczności były również własnoręcznie wykonane przez uczniów laurki i upominki. Licznie przybyli goście, mogli słuchając występów swoich pociech częstować się pysznym ciastem popijając kawą lub herbatą. Czas szybko upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze.

tekst i zdjęcia Anna Budnik.

12 maj festyn w Szkole Podstawowej

W dniu 12 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Osowcu odbył się Festyn promujący zdrowy styl życia. W czasie trwania festynu można było zobaczyć występy artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz dokonać degustacji zdrowej żywności przygotowanej przez dzieci, uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych, zobaczyć projekcję filmu „ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE”, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy i samemu sprobować swoich sił, dokonać pomiaru ciśnienia krwi, oraz wiele innych atrakcji.

zdjęcia A.Gallus.

16-18 styczeń Zimowisko

W dniach od 16 - 18 stycznia zorganizowane było w naszej szkole zimowisko dla dzieci. Członkinie Stowarzyszenia "Nasz Osowiec" wpadły na pomysl aby chociaż na krótki czas zorganizować coś dzieciom w następnych dniach. Spotkały się więc z dziećmi w czwartek i piątek w ogodz. od 14.00 - 17.00 w obiektach szkolnych, aby umilić i zająć dzieciom czas. Szkoda, że pogoda nie dopisała i nie można było zorganizować wszystkiego co zaplanowano. Jednak w czwartek odbyły się zajęcia w świetlicy, gdzie dzieci same wykonywały laurki i kartki na dzień Babci. W drugim dniu chociaż na chwilę spadł śnieg i można było z dziećmi wyjść na podwórko gdzie ulepiono bałwany oraz rozegrano bitwę na śnieżynki. Następnie odbyły się zajęcia na sali gimnastycznej, po których dzieci otrzymały parę słodkości. Dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia za taki miły gest w stosunku do Naszych dzieci.

zdjęcia A. Gallus.

28 września - uroczyste otwarcie sali przyrodniczej

Rozpoczęcie uroczystości miało miejsce w sali gimnastycznej przy ulicy Fabrycznej. Dyrektor szkoły, pani Karina Loch określiła cel spotkania i przywitała zaproszonych gości: przedstawicieli Tauron Ekoenergia A. Ciszewską-Swat oraz M. Dudka, Wóta Gminy Turawa - W. Kampę, radnego Rady Gminy Turawa - A. Gallusa, Sołtysa sołectwa Osowiec - B. Locha, przedstawiciela elektrowni wodnej w Turawie - J. Symbigę, przedsatwicieli Rady Rodziców PSP w Osowcu oraz nauczycieli i uczniów. W uroczystości uczstniczył równiez redaktor Nowej Trybuny Opolskiej.
Po części oficjalnej, uczniowie zaprezentowali program arystyczny. Jako pierwsi wystąpili drugoklasiści, którzy w strojach Ekoludków wyrecytowali wiersz pt. "Oszczędzaj energię" oraz zaśpiewali ekopiosenkę.
Następnie wystąpili uczniowie klasy piątej, którzy przygotowali przedstawienie propagujące dbanie o nasze środowisko, pt. "Krótka lekcja ekologii".
Po części artystycznej zaproszeni goście i widzowie obejrzeli prezentację pt. "Jak nasza szkoła została laureatem konkursu zorganizowanego przez Tauron Ekoenrgia".
Po zakończeniu programu artystycznego w sali gimnastycznej, pani Dyrektor zaprosiła przybyłych gości, nauczycieli i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego do budynku głównego na oficjalne otwarcie sali przyrody. Przecięcie wstęgi rozpoczęła pani Anna Ciszewska-Swat, a następnie poszczególni goście, dyrektor szkoły,nauczyciel przyrody i przedstawiciel uczniów. Po przecięciu wstęgi i wejściu do klasy, zostały zaprezentowane zakupione pomoce naukowe.

zdjęcia E. Dembińska

"Szkoła naturalnie najlepsza"

10 czerwca 2011 r. był szczęśliwym dniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Osowcu. Wtedy to właśnie zostały ogłoszone wyniki konkursu "Sala Przyrody TAURON-Ekoenergia" organizowanego pod hasłem "Nasza szkoła dba o klimat".
Szkoła w Osowcu została laureatem tego konkursu, którego organizatorem był Tauron-Ekoenergia spółka z o.o.
Do konkursu przystąpiły 32 szkoły w Polsce a cztery zostały laureatami w tym właśnie nasza szkoła.
Laureaci otrzymują 40 tysięcy złotych na urządzenie sali przyrodniczej oraz tytuł "Szkoły naturalnie najlepszej".
Ten sukces to efekt dużego zaangażowania wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
W ramach konkursu podjęto wiele przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zbiórki makulatury, i innych odpadów, konkursy, prace literackie, prace plastyczne, ankiety, sadzenie drzewek, przedstawienia ekologiczne, pokaz mody ekologicznej, wykonanie toreb ekologicznych, sprzątanie lasu, wycieczka do elektrowni wodnej, happening.
Mamy nadzieję, że podjęte przez szkołę działania ekologiczne korzystnie wpłyną na zachowanie i wrażliwość uczniów, a nowo urządzona sala przyrodnicza będzie służyła im na długie lata.
Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie w nasze działanie jak i życzliwe wsparcie pomogli nam osiągnąć tak wysoką nagrodę

Grono Pedagogiczne PSP w Osowcu
zdjęcia
PSP Osowiec

12 maja Happening
zdjęcia Anna Budnik
więcej zdjęć

W dniu 12 maja 2011 r. odbył się happening pod hasłem "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi" - marsz uczniów w eskorcie policyjnej uczniów PSP w Osowcu ulicami Lipową i Leśną. Marsz miał na celu propagowanie wśród mieszkańców zachowań proekologicznych. Uczniowie rozdawali wykonane przez siebie ulotki oraz torby ekologiczne.

Po powrocie do szkoły na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie ekologiczne oraz pokaz mody ekologicznej, a następnie wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy brali udział w konkursach: plastycznych, literackich i wiedzy.

W ramach ww przedsięwzięcia każda klasa zasadziła drzewko "Drzewko dla klimatu".

Akcję zorganizowaliśmy w ramach uczestnictwa naszej szkoły organizowanej przez Tauron Polska Energia S.A. pt."Nasza szkoła dba o klimat". W ramach tej akcji odbyła się

·       wycieczka klas IV - VI do elektrowni wodnej w Turawie

·       konkursy: wiedzy ekologicznej, plastyczny, literacki

·       zbiórka makulatury pod hasłem "Zbierasz makulaturę chronisz las"

Apel do mieszkańc\'f3w

Sporządziła:
Karina Loch
Dyrektor PSP w Osowcu


Wróć do spisu treści